11. KOLO - MOROVÁ RÁNA 1. FC - 4:4 (0:4)
datum: středa 22.6.2022, 19:00, Meteor 1
sestava: T. Paszyc - J. Kouba, D. Škorpil - M. Sitta, J. Hrubý - M. Ernest
góly: 3x D. Škorpil, 1x J. Hrubý
hodnocení: Poslední zápas druholigové sezóny, kdy už bylo předem jasné, že nás sestup nemine. Chtěli jsme se tedy rozloučit slušným výkonem. Soupeř je tradičním druholigovým týmem a my místo dvou slibovaných hráčů na střídání nastoupili na poslední chvíli pouze 5+1 a s Pašou v brance. Pro nás jediné štěstí, že na tom soupeř byl stejně. Morová rána byla první poločas lepší, sebevědomější a jejich hráči o sobě věděli. Zvláště střední útočník soupeře nám dělal velké problémy, čemuž jsme teda pomohli našimi lacinými chybami v rozehráce a nedůrazným bráněním. Soupeř v první půli 4x skóroval a nemuselo zůstat jen u toho. Na druhou stranu, co my nedáme v zakončení, tak to je k uzoufání. Toto je také jeden z faktorů, proč sestupujeme. Poločas klidně mohl skončit například 3:4, ale nedali jsme ani dorážky z malého vápna a to je pak hodně těžké. V druhém dějství soupeř ubral, asi nás i podcenil, dohrával navíc se zraněným hráčem a my hru překlopili v náš propěch. Od 40. minuty jsme čtyřmi góly dokázali nevídané a zápas jsme srovnali. Zvláště poslední akce stála za to, kdy Paša vyjel z brány, hezkou nahrávku do uličky vybídl Matěje Sittu, který dal do prázdné Danovi a ten už měl lehkou práci uzavřít svůj hatttick a zajistit nám bod za plichtu 4:4. Toto vyrovnání a demolice Real TIDE XXL 9:3 v 8. kole, tak to byly naše nejpozitivnější momenty ve druhé lize. Po hříchu tyto pozitivní momenty byly snad jen tyto dva a na záchranu toto stačit nemohlo. Obsazujeme tak poslední příčku tabulky a na podzim22 budeme svádět další hanspaulkové boje ve 3. lize. VAMOS ŘEŽEM TO! TP#16
________________________________________

10. KOLO - YOUNGSTERS FC - 0:6 kontumačně
datum: pátek 10.6.2022, 19:15, Zákostelní
hodnocení: V 9. kole, které jsme odehráli ve středu 8.6., jsme dokázali uhrát bod po remíze 1:1. Tento výsledek nám dával ještě poslední naděje na udržení a to zvláště, když náš hlavní konkurent v boji o záchranu Youngsters FC ve čtvrtek 9.6. prohrál. V předposledním 10. kole nás tak měl čekat přímý souboj o záchranu. Bohužel svaz tento zápas určil na pátek 10.6. (tedy dva dny po našem posledním zápase / dokonce po jednom dni od posledního zápasu Youngsters), což pro oba týmy byl velmi nešťastný hrací termín. Zkoušeli jsme postavit alespoň 5+1, ale ani to se nám nakonec nepodařilo. Dle zpráv z tábora soupeře to vypadalo, že by se protivník sešel dokonce na dvě pětky, a tak motivace jednotlivých týmů o setrvání v druhé lize byla zřejmá. Díky kontumační porážce 0:6 se tedy Youngsters zachraňují a my jsme odsouzeni k sestupu do 3. ligy. VAMOS ŘEŽEM TO! TP#16

9. KOLO - UTS VRŠOVICE - 1:1 (1:0)
datum: středa 8.6.2022, 18:00, hřiště Koráb
sestava: Mich. Vondrka - J. Kouba, D. Škorpil, J. Hrubý - L. Houha, L. Svoboda - P. Topol, T. Paszyc
góly: 1x D. Škorpil
hodnocení: Hodně důležitý zápas nás čekal v 9. kole proti UTS Vršovice. Nutně jsme potřebovali bodovat, abychom si uchovali naděje na udrženi ve druhé lize. Soupiska před zápasem nevypadala vůbec dobře, naštěstí jsme sehnali na výpomoc opory ze sezón minulých a to Míšu Vondrku do brány a Lukáše Svobody do zálohy. Oba byli našimi nejlepšími hráči a ukazálo se, že takoví hráči nám v této sezóně citelně chybí. Soupeř v úvodu zápasu lépe kombinoval, ale my jsme trpělivě bránili a dokázali být nebezpeční dopředu. Po hezké kombinaci jsme se dostali do zaslouženého vedení 1:0, kdy Dan Škorpil se z obrany zjevil před brankářem soupeře a dostal nás do vedení. Velká škoda, že jsme neproměnili ještě nějakou šanci, protože v poločase druhém nám v teplém počasí docházeli síly a soupeř držel více a více míč, což přetavil ve vyrovnávací branku. V druhém dějství jsme se už nedostávali moc do hry, a tak bod musíme brát. Chybělo nám hodně hráčů v sestavě, což je v takovém zápase velká škoda. VAMOS ŘEŽEM TO! TP#16

8. KOLO - REAL TIDE XXL - 9:3 (2:3)
datum: středa 1.6.2022, 19:30, hřiště Děkanka
sestava: M. Shejbal - J. Kouba, D. Škorpil - L. Houha, P. Sulek - T. Paszyc, M. Tran
góly: 6x L. Houha, 1x D. Škorpil, 1x P. Sulek, 1x T. Paszyc
hodnocení: Až 8. kole jsme si připoměli, jak chutná pocit vítezství, když jsme dokázali zápas nádherně otočit v druhém poločase. Dostali jsme se do vedení 2:0, pak jsme vyklidili hřiště a soupeř až příliš jednoduše otočil na 2:3. Jenže v druhém poločase nám napadalo do brány snad vše do čeho jsme kopli a 7 góly jsme doslova deklasovali soupeře. Lukáš zaznamenal 6 gólů, což je na druholigový zápas krásný počin. Pozitivní bylo, že jsme přitvrdili v obraně, což soupeři nechutnalo a byl to jeden z klíčů velkého obratu v druhém poločase. VAMOS ŘEŽEM TO! TP#16

7. KOLO - HUŇÁČ PK - 0:3 (2:3)
datum: středa 25.5.2022, 19:15, hřiště Meteor 2
sestava: M. Shejbal - J. Kouba, D. Škorpil, J. Hrubý - L. Houha, P. Sulek, M. Vondra - P. Topol, T. Paszyc
hodnocení: Huňáč jsme znali z minulosti ze třetiligových zápasů a věděli jsme, že soupeř bude mít dost hrářů na střídáni, že bude hrát bojovně, týmově a nebude šetřit na kroku. To vše se potvrdilo.Sice v jeho středu nebyli nějaké větší individuality, ale jeho pojetí se mi líbílo, protože podobným stylem jsme hrávali i my. Tím, že každý zápas nastupujeme v různé sestavě, tak nám chybí nějaké automatismy a celková sehranost. V prvním poločase jsme snad nevystřelili ani na bránu, ale na druhou stranu se soupeř do zakončení také dostával pomálu, a tak stav 0:0 nebyl překvapením. V druhé půli jsme začli dělat chyby a první gól jsme soupeři zcela darovali nedůrazem v obraně a pak i nejistým zákrokem. Chyby se stávají, ale po této obdržené brance jsme úplně vypadli ze hry a posledních 20 minut měl soupeř už hodně lehký zápas. V závěru jsme měli asi tři slušné šance aspoň na zkorigování, ale ani čestný gól se nepodařilo vstřelit, a tak si odnášíme zaslouženou porážku 0:3. VAMOS ŘEŽEM TO! TP#16

6. KOLO - FLYERS JINONICE - 0:13 (0:6)
datum: středa 4.5.2022, 19:15, hřiště Motorlet 1
sestava: M. Shejbal - J. Kouba, J. Hrubý - L. Houha, M. Vondra, P. Topol - T. Paszyc, M. Ernest
hodnocení: Největšího favorita skupiny jsme potkali v nedobrých časech pro náš tým, kdy šli do zápasu po 4 prohrách v řadě a hlavně jsme měli vůbec co dělat, abychom se k zápasu sešli. Soupeř hrál navíc na domácím hřišti, takže nastoupil patrně v nejsilnější sestavě a velké hřiště na Motorletu hrálo rovněž pro rychlé a technické hráče domácích. Kvalita hráčů Flyers byla na jiném levelu a zápas byl pouze o tom ho nějak přežít. Výkon to byl ostudný, utrželi jsme nejvyšší prohru v naší historii a nezbývá nic jiného, než na tento zápas do druhého dne zapomenout. VAMOS ŘEŽEM TO! TP#16

5. KOLO - HOLOSMETKY FC B - 2:3 (1:2)
datum: středa 27.4.2022, 19:15, hřiště Koráb
sestava: M. Shejbal - J. Kouba, J. Hrubý - L. Houha, M. Vondra, P. Topol, P. Sulek - T. Paszyc
hodnocení: Na hezkém hřišti na Korábu jsme potkali sehraný a zkušený druholigový tým Holosmetky. Soupeř byl od začátku lepší na míči a my jsme působili zakřiknutým dojmem. Na druhou stranu v jejich obraně mezírky byly a čas od času se nám dařilo do zakončení dostávat. Dostali jsme se i záslouhou Matyho do vedení, ale bohužel nedokážeme pak hru udržet kombinací a soupeř lehce srovnal a pak se dostal dalším góplem i do vedení. My jsme ještě stihli reagovat pěknou tečí Peti v útoku, ale opět za pár minut Holosmetky strhli vedení na svou stranu. V závěru utkání jsme stáhli sestavu, šli do aspoň nějakého presinku a vypracovali si dvě velmi dobré šance. Ty jsme nedali, a tak o gól prohráváme další zápas. VAMOS ŘEŽEM TO! TP#16

4. KOLO - AUDI UNITED FC - 5:7 (3:5)
datum: středa 20.4.2022, 19:00, hřiště Mikulova 4
sestava: M. Shejbal - J. Kouba, J. Hrubý - L. Houha, M. Vondra, M. Sitta - T. Paszyc
góly: 3x M. Vondra, 1x L. Houha, 1x M. Sitta
hodnocení: Ve 4. kole jsme potkali další exligový tým a to tentokrát Audi United FC. Soupeř se sešel na dvě pětky a my pouze s jedním hráčem na střídání. Bohužel se nám nedaří nastupovat v početnější sestavě a to je hned v první třetině sezóny zklamání. Protivník ukazoval, že je jistější na míči a v kombinaci, do které se zapojovali všichni hráče soupeře. Proti takovému týmu si nemůžeme dovolit dělat takových chyb a leckdy laciných ztrát na vlastní půlce, jelikož toto soupeři ve druhé lize trestají. Audi sice dopředu slušně kombinovali, ale dozadu už tak pevní nebyli a my jsme mohli dát ještě o pár gólů více. Každopádně pokud se nevyvarujem lacicných chyb a nebudeme více důslední v obraně, tak se nám body budou získávat těžko. Měli jsme sice kvalitní úseky, kdy jsme také ukázali, že dokážeme i takového soupeře fotbalově přehrát, ale těchto úseků hry bychom potřebovali podstatně více. VAMOS ŘEŽEM TO! TP#16

3. KOLO - PNEUSERVIS BARTOUŠEK - 1:3 (0:1)
datum: středa 13.4.2022, 20:15, hřiště Záběhlice
sestava: M. Shejbal - J. Kouba, J. Hrubý, D. Škorpil - L. Houha, M. Vondra - T. Paszyc, M. Ernest
góly: 1x M. Ernest
hodnocení: Jedna z výhod druhé ligy se ukazuje to, že si zahrajeme na různých hřištích a po letech na Mikulovce je to příjemné oživení. Po minulé smolné prohře jsme chtěli bodovat, ale Pneuservis Bartoušek se prezentoval sehraným výkonem, věděli o sobě a na hřišti dobře rotovali. My jsme byli o poznání statičtější a v celém zápase jsme si moc šancí nevytvořili. Poločas jsme prohráli 0:1,  a i když jsme tahali za kratší konec, tak jsme byli stále ve hře. To jsme navíc přiživili hned začátkem druhé půle, když po hezké akci Paša - Erný druhý jmenovaný srovnal stav zápasu. Po této brance se hra vyrovnala a soupeř už nehrál tak lehce. Bohužel jsme se nechali v 51. minutě lacině obejít v obraně, čehož soupeř hned využil a rychlé přečíslení gólově využil. Zkusili jsme pak hru otevřít, ale do zakončení jsme se snad ani nedostali a soupeř nás do otevřené obrany naopak ztrestal potřetí. Ve hře jsme prostě moc nebyli. Možná šel zápas se štěstím zremizovat, ale kvalita naší hry nebyla moc vysoká a budem se muset do dalších zápasů jednoznačně zlepšit. VAMOS ŘEŽEM TO! TP#16

2. KOLO - JARO22 - 2.B LIGA - INTER OHRADNÍ
datum: středa 30.3.2022, 20:15, Mikulova 3
sestava: M. Shejbal - J. Hrubý, J. Kouba, D. Škorpil - M. Vondra, L. Houha, P. Topol - M. Ernest, T. Paszyc
výsledek: 1:2 (poločas 0:1)
branky: 1x M. Vondra
hodnocení: Sešli jsme se ve slušném počtu a dělali si po vydařeném prvním kole opět zálusk na nějaké ty body. Soupeř ukazoval, že už nějaké druholigové zápasy odehrál a působil zkušeným dojmem, ale herně jsme byli minimálně vyrovnaní a velká škoda, že z toho zápasu odcházíme s prázdnou, protože minimálně na remízu to bylo. Soupeř se dostal sice v prvnů půli do vedení, ale my jsme se v poločase druhém zlepšili, dokázali srovnat po krásné akci na trase Luky - Maty a dokonce jsme nastřelili i dvě tyčky. Bohužel nás postihl těžko pochopitelný zhruba pěti minutový výpadek, kdy jsme soupeři přepustili celé hřiště, špatně obsazovali hráče a soupeř to prostě svou zkušeností dokázal využít a vstřelit vítězný gól. Opravdu velká škoda, ale sezóna je na začátku a uvidíme, co přinesou další zápasy. VAMOS ŘEŽEM TO! TP#16

1. KOLO - SEANS 1. FC A - 2:2 (1:1)
datum: středa 23.3.2022, 20:15, Mikulova 1
sestava: M. Shejbal - J. Hrubý, J. Kouba, D. Škorpil - M. Vondra, M. Sitta, L. Houha, P. Sulek - M. Ernest, T. Paszyc
branky: 1x M. Ernest, 1x L. Houha
karty: ŽK M. Vondra
hodnocení: První zápas ve 2. lize, ve které opět nastupujeme po delší době. Moc jsme nevěděli, co čekat od sebe samotných, kdy nás postihly hned 3 odchody hráčů z první pětky. Soupeř byl velmi kvalitní, jelikož ještě na podzim účinkoval v 1. hanspaulské lize. Úvod patřil nám, dostali jsme se do několika šancí a jednu Erný proměnil. Pak začal hrát více soupeř a do poločasu vyrovnal. Úvod druhého dějství byl podobný, dokázala se prosadit i naše druhá akvizice Lukáš, ale soupeř zvýšil opět aktivitu a deset minut do konce vyrovnal. Měli jsme něklikrát štěstí, ale i my jsme mohli rozhodnout, což se však nepodačilo a asi zaslouženě jsme se rozešli remízou a prvním cenným bodem do tabulky. VAMOS ŘEŽEM TO! TP#16

PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ - 1.FFS ÚŽAS
datum: úterý 08.03.2021, 18:00, hř. Tempo
sestava: M. Shejbal - J. Hrubý, J. Kouba, A. Přadka - M. Vondra, P. Topol - T. Paszyc
výsledek: 2:3 (poločas 0:0)
branky:
 2x J. Hrubý
hodnocení: Předsezónní připrava s týmem, se kterým jsme se potkali v naší poslední a postupové sezóně ve 3. lize. Chybělo nám několik hráčů, ale nakonec jsme dali  počet s aspoň jedním hráčem na střídání. Zápas se hrál dost otevřeně a oba golmani si dost zachytali. My jsme nedali několik vyložených šancí a nakonec jsme pouze korigovali stav, který už byl 0:3 v náš neprospěch dvěma brankami Jirky Hrubého. Bohužel jsme v poslední minuě pro vážné zranění kotníku přišli  na celou sezónu o Adama, což nám zápas pokazilo asi nejvíce. Jinak díky soupeři za dobrou hanspaulskou generálku. VAMOS ŘEŽEM TO! TP#16